Jēkabpilī šovasar ekspluatācijā nodots jaunais Tieslietu nams. Objekts ir pirmā tik liela mēroga jaunbūve Jēkabpilī kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas. Jēkabpils būs Latvijā pirmā pilsēta, kur vienā ēkā atradīsies visas tieslietu nozares struktūrvienības.

Jaunā Jēkabpils Tieslietu nama būvniecība tika uzsākta pagājušā gada pavasarī, kad tieslietu nama būvlaukumā ar simbolisku kapsulas iemūrēšanu ēkas pamatos tika atzīmēts projekta būvniecības pirmais posms. Šovasar aptuveni 5500 kvadrātmetru plašā trīsstāvu ēka beidzot nodota ekspluatācijā. Projektēšanu, būvniecību un autoruzraudzību pēc “Tiesu namu aģentūras” pasūtījuma veica SIA “Arčers”.

Jaunajā tieslietu administratīvajā centrā atradīsies visu tieslietu nozares iestāžu struktūrvienības. Aptuveni 5500 kvadrātmetru plašajās telpās trīs stāvos atradīsies Zemgales rajona tiesa Jēkabpilī, Jēkabpils zemesgrāmatas nodaļa, Jēkabpils prokuratūra, Uzņēmuma reģistra Jēkabpils reģionālā nodaļa, Valsts zemes dienests, Valsts valodas centrs, Valsts probācijas dienests, Dzimtsarakstu birojs un Tieslietu nozares arhīvs.

Klientiem un darbiniekiem būs atsevišķas ieejas kopīgajās telpās, arī tas uzlabos drošību. Pagaidām telpas vēl ir tukšas, bet drīzumā tās tiks aprīkotas ar mēbelēm un cita veida aprīkojumu.

Citas iestādes uz Tieslietu namu pārcelsies vēlāk. Šāds tieslietu administratīvais centrs, kāds būs Jēkabpilī, nekur citur Latvijā nav sastopams.

Ēkas pasūtītājs ir VAS “Tiesu namu aģentūra”, projektēšanu, būvniecību un autoruzraudzību veic SIA “Arčers”, un projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 6,8 miljoni eiro.

Komentāri