Ģenerālprokuratūra deleģējusi divus prokuratūras pārstāvjus obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas izvērtēšanai izveidotajā parlamentārajā izmeklēšanas komisijā, kuras mērķis ir noskaidrot OIK sistēmas pārkāpumus un nodarīto kaitējumu valstij.

Izveidota arī komisijas operatīvā komanda ar komisijas juriskonsultantu un tehnisko sekretāri.

Paredzēts, ka parlamentārā izmeklēšanas komisija strādās pusgadu, kura laikā būs jārod atbildes uz vairākiem jautājumiem, tostarp par atbalsta ieviešanas mērķiem, atbalsta ietekmi, kritērijiem atbalsta saņemšanai, par iespējamo nodarīto kaitējumu un tiesību aizsardzības inspekciju rīcību.

Pašlaik parlamentārā izmeklēšanas komisija ir vērsusies pie Ministru prezidenta, ekonomikas ministra un iekšlietu ministra ar lūgumu mēneša laikā sniegt skaidrojumu un informāciju par būtiskiem ar OIK sistēmas izveidi saistītiem jautājumiem.

Kā zināms, Saeimas deputāti 23. maijā vienprātīgi atbalstīja 34 parlamentāriešu parakstītu pieprasījumu par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi, lai vērtētu dažādus ar obligātā iepirkuma komponentes ieviešanu saistītus aspektus.

Komentāri