Latvijā būtu nepieciešams uzlabot ģenerālprokurora amata kandidātu vērtēšanas sistēmu, uzskata ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, kuram drīzumā beigsies pilnvaru termiņš.

Šorīt intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” pauda ģenerālprokurora vērtēšana līdzinājās skaistumkonkursam, kurā vadībā izvirzījies tas, kurš mācējis labāk runāt, jo darba koncepcijas visiem astoņiem kandidātiem bijušas ļoti līdzīgas un sakrita arī pamattēzes.

Kalnmeiers uzskata, ka nākotnē būtu jāuzlabo kandidātu vērtēšanas sistēma, piemēram, padarot to līdzīgu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja konkursam, kur tiek vērtēti konkrēti kritēriji, tai skaitā izglītība, prasmes u.tml, un atbilstoši kuriem tiek aprēķināta vērtējumu summa un tad notiek balsošana.

“Pirmo reizi kandidātu atlase notika šādi, bet viņu var pilnveidot,” uzsvēra Kalnmeiers.

Savukārt Tieslietu padomei būtu jāatbrīvojas no politiķu ietekmes, uzskata ģenerālprokurors, kurš uzskata, ka politiķi drīkstētu piedalīties sanāksmēs, bet bez balsstiesībām: “Tieslietu padomei ir jābūt tīrai un bez politiķu iesaistes. Tas attiecas uz tieslietu ministru un Saeimas Juridiskās komisijas vadītāju. Viņi nevar balsot,” uzskata ģenerālprokurors.

Ģenerālprokurors piekrīt, ka Tieslietu padomei varētu piešķirt likumdošanas iniciatīvas tiesības.

Kā zināms, Tieslietu padome ģenerālprokurora amatam nolēma virzīt Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāju Juri Stukānu, par kuru vēl būs jābalso Saeimai.

Komentāri